box5box1box2box3box9d
box5box1box2box3box10d

 

Polerowanie, korekta lakieru - odświeżanie, usunięcie rys oraz zabezpieczenie lakieru powłokami ochronnymi. 

Korekta lakieru to niezwykle długotrwały oraz złożony proces, który ma na celu zlikwidowanie prawie 95% rys oraz innych defektów powstały podczas niewłaściwego mycia pojazdu oraz jego eksploatowania. Taki zabieg wymaga ogromnej dbałości o najdrobniejsze szczegóły i detale. Usługa jest skomplikowana oraz wymaga sporego doświadczenia i odpowiedniej wiedzy. 

Proces polerowania to wieloetapowa korekta, która oczyszcza lakier z osadów trwałych i drogowych(smoła, klej, wrzery, asfalt, żywica, itp.), cząsteczek metalicznych oraz usuwa ultra cienką warstwę lakieru, aby zlikwidować powstałe zarysowania. 

IMG 9750a

Do każdego Klienta oraz Jego samochodu podchodzimy indywidualnie zachowując największą dbałość i precyzje. Każde auto poddane jest szczególnej inspekcji przy wykorzystaniu odpowiednich lamp oraz miernika grubości lakieru. Dopiero po takich oględzinach auta - nasza ekipa jest w stanie dopasować odpowiednie kosmetyki i narzędzia do wykonania korekty lakieru. Bardzo ważne jest wybranie systemu polerowania ze względu na to, aby uzyskany efekt był zatysfakcjonujący oraz aby zachować pełne bezpieczeństwo powłoki lakierniczej. Każdy lakier w samochodzie ma inną grubość, strukturę oraz twardość. Odpowiednia diagnoza zapewnia, że po wykonaniu zabiegu lakier odzyska swoję głębie i blask. 

Proces renowacji lakieru jest skierowany do osób, które chcą odnowić stan swojego samochodu. Wielu właścicieli swoich wymarzonych aut chce, aby ich samochód wyglądał perfekcyjnie.  Poprzez korektę jesteśmy w stanie usunąć defekty powłoki lakierniczej, która została zniszczona przez niewłaściwą pielęgnacje, czy też korzystanie z myjni automatycznych. 

strona-6Proces renowacji rozpoczyna się od oczyszczenia całego samochodu(powłoki lakierniczej, felg, kół, wszystkich wnęk, elementów plastikowych). Wykonujemy bezpieczne mycie w systemie dwuwiaderkowym, a następnie usuwamy wszelkie zanieczyszczenia metaliczne. Dopiero po odpowiednim przygotowaniu samochodu można podjąć pracę nad wieloetapowym polerowaniem.  Korektę wykonujemy 3 etapami, na początku pasta mocno-ścierna, następnie średnio-ścierna oraz na sam koniec pasta wykończeniowa. 

Nasz zespół bazuje na najlepszych maszynach dostępnych na rynku(np. Rupes) oraz past i padów polerskich firm 3M, Menzerna, Rupes. Duże doświadczenie, ciągła inspekcja, odpowiedni dobór pas/padów do danego lakieru pozwala na osiągnięcie niesamowitego efektu końcowego. Karoseria po korekcie zostaje pozbawiona hologramów, rys, świrli, zmatowień, itp. Po takim zabiegu lakier odzyskuje swoją głębie, blask oraz znakomitą gładkość i śliskość. 
Zabieg renowacji lakieru trwa kilka dnia, ponieważ wymaga on ogromej uwagi i precyzji. Powłoka lakiernicza po korekcie staje się gładka w dotyku i przypomina taflę szkła. Perfekcyjnie przygotowana karoseria wymaga odpowiedniego zabezpieczenia powłokami ochronnymi. Wybór takiej powłoki zależy już od potrzeb Klienta. Więcej na temat powłok ochronnych znajduję się w osobnym artykule:
http://tapilux.pl/auto-detailing/zabezpieczenie-lakieru-powloka-ochronna
 

Korzyści płynące z korekty lakieru:

 1. odświeżenie lakieru,
 2. przywrócenie śliskości i głębi,
 3. uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, 
 4. efekt tafli szkła(bez zarysowań),
 5. zabezpieczenie auta przed szkodliwymi czynnikami,
 6. mniejsze przywieranie brudu,
 7. efekt kropelkowania wody,
 8. łatwość mycia i pielęgnacji.

Po profesjonalnej renowacji lakieru zalecamy zabezpieczenie go powłoką ochronną, która uodporni lakier na wpływ wszelkich czynników powodujących jego zniszczenie. Zabezpieczony lakier zdecydowanie mniej podatny jest na zarysowania, a sama powłoka nadaje hydrofobowości oraz śliskości. Dodatkowo lakier posiada jeszcze większą głębie i blask, a mycie zabezpieczonego auta jest proste, przyjemne oraz szybkie. 

 

Podsumowując, w skład pakietu "Korekta lakieru" wchodzi:

 1. mycie detailingowe auta,
 2. dekontaminacja lakieru - usunięcie osadów trwałych z lakieru,
 3. glinkowanie - usunięcie zanieczyszczeń z lakieru
 4. ekspertyza stanu powłoki lakierniczej,
 5. pomiar grubości powłoki za pomocą miernika,
 6. wieloetapowa korekta,
 7. wymycie auta z pasty za pomocą alkoholu izopropylowego,
 8. wymycie pozostałości po paście polerskiej,
 9. ewentualne przygotowanie auta do zabezpieczenia,
 10. zabezpieczenie elementów chromowanych/gumowych(na życzenie Klienta),
 11. zabezpieczenie auta woskiem(na życzenie Klienta).

 

KOSZT USŁUGI:   od 900zł 

PRZEWIDYWANY CZAS WYKONANIA:   3-4 dni

 

Podchodzimy do każdego klienta indywidualnie. Dlatego też, według życzeń Klienta - możemy zrezygnować z całego pakietu usług. Możemy oczywiście wykonać część usług. W tym przypadku cenę oraz sposób realizacji ustalamy indywidualnie. Cena zależy od wybranego pakietu usługi, wielkości pojazdu oraz stopnia zniszczenia lakieru.

 

C e n n i k    r e n o w a c j i    l a k i e r u :

 

PEŁNA KOREKTA LAKIERU - ok. 90% rys:

Koszt Usługi:   od 900zł 

Przewidywany czas wykonania:   3-4 dni

 

DWU-ETAPOWA KOREKTA LAKIERU - ok. 70% rys:

Koszt Usługi:   od 600zł 

Przewidywany czas wykonania:   2-3 dni

 

JEDNOETAPOWE ODŚWIEŻENIE LAKIERU:

Koszt Usługi:   od 400zł 

Przewidywany czas wykonania:   1 dzień

 

Zachęcamy do skorzystania z innych usług w naszej firmie. Mamy dla Państwa korzystniejsze ceny przy wyborze kilku usług.

 

Gwarantujemy pełne zadowolenie Klienta. 

W celu nabycia szczegółowych informacji - prosimy o kontakt pod numerem telefonu:  502 - 002 - 019  

 

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera

O NAS

Jesteśmy profesjonalną, nowoczesną firmą zajmującą się auto detailingiem, praniem tapicerki meblowej, tapicerki samochodowej, praniem dywanów, materacy, czyszczeniem odgrzybianiem klimatyzacji oraz renowacją i nabłyszczaniem lakieru samochodowego. Swoje doświadczenie zdobyliśmy pracując w tej branży przez kilkanaście lat. Nasze doświadczenie pomaga nam w realizowaniu nawet najcięższych zadań. Pracujemy na najnowszych urządzeniach i środkach firmy Karcher. Mamy dużą grupę stałych Klientów, osób zadowolonych z naszych usług. Organizujemy różne promocje, rabaty, zniżki,dla Każdego Klienta mamy przygotowany prezent. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.